| Sonia822 a întrebat:

Stie cineva cand se da admitere la Universitatea Bucuresti? (noile reguli)

10 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Caută pe pagina lor.

| ancaval a răspuns:

Să-ți fie rușine că ai dat nefolositor! Urât, urât din partea ta! O atitudine de!
Pe pagina lor apar TOATE detalile, ți-e lene să cauți? Rău destul!

| Sonia822 explică (pentru ancaval):

Pai e nefolositor, ca scriu de pe telefon, trebuie sa downloadez niste brosuri, pentru ca scrie in brosuri, si n-am spatiu pe telefon. Sa-ti fie tie rusine, ca n-ai reusit sa dai un raspuns clar si concis. Asta e si rolul site-ului TPU, sa raspunzi clar si la obiect, nu sa faci trimitere la alte surse. Asa toti pot da acelasi raspuns ``cauta pe google`` ceea ce e utopic

| ancaval a răspuns (pentru Sonia822):

Păi și cel care ți-a răspuns primul te-a trimis unde trebuie, adică pe pagina facultății. Și lui trebuie să îi fie rușine? Și lui, și mie, nu? Ție nu, așa-i? Așa sfântă ești tu? Toți trebuie să se plece în fața întrebărilor tale? Sau cum? Caută pe pagina lor și gata, dacă vrei răspuns "clar și concis", și NU răspunsuri de la toți cretinii de "sub" tine.
Sau, poate, tu așteptai să intrăm noi, să căutăm și să îți scriem? Și tu stai lejeră, fără stres!
Nu trebuie să downloadezi nimic, dacă ai telefonul performant, cum și cred, o să poți deschide fișierul.
Și nu mă interesează că scrii de pe telefon, nu-mi da mie explicații de astea, că nu mă impresionează.

Frumos ar fi să ne mulțumești, și mie și celuilalt, că ne-am pierdut 3 minute din viață să-ți scriem ție.
Sau, tu dacă consideri că NU te-am ajutat, asta înseamnă că NU trebuie să mulțumești? Ba da, trebuie. E vorba de omenie, educație! Cu astea să pleci la drum prin viață!
O seară faină!

| Sonia822 explică (pentru ancaval):

Drumul meu e pe sfarsite. Eu nu mai plec la niciun drum. Nu-mi e util comentariul tau, primul e incomplet, iar al doilea imi arata ca ai o suferinta ascunsa, care a dus la o psihoza. Vezi sa nu te imbolnavesti. Intrebarea mea e clara, se putea da un interval: incepand cu 6 iulie, de exemplu. Asta e o varianta de raspuns. Tu insa tot pe langa subiect vb, si vrei si aplauze cu note mari pentru lucruri inutile, neperformante, fara rezultat validat. E ca si cum merg la restaurant, si cer o pizza, iar chelnerul ma cearta ca n-am fost la cules de grau, n-am adunat masline, n-am fost la cules de porumb, ardei, ciuperci. Dar mai am o sanza daca ma duc in depozit, iau punga de faina si-mi fac singura o pizza.

| Sonia822 explică (pentru Sonia822):

Si inca ceva... intrebarea nu era pentru cine NU stie sa raspunda, ci pentru cine stie! Ma adresam studentilor care vor sa dea la Universitate. Sunt cateva mii pe site, daca era vreunul on line si nu se pregatea pentru bac, as fi primit un raspuns rapid, cand aveam nevoie, n-as fi discutat discutii cu tine

| ancaval a răspuns (pentru Sonia822):

Atât? Eu speram la ceva mai mult din partea ta, știu că poți. Deja am văzut cam care e nivelul tău. Mulți ca tine! Las', că-i bine!
Odată zici că am psihoză, odată "vezi să NU te îmbolnăvești".
Când te hotărăști? Păi, ce facem?

Măcar știi ce e aia psihoză? Înainte să spui așa ceva, trebuie dovezi, pe care tu NU le ai. Cum facem? Dacă NU le ai, cum facem?
Corect ar fi să răspunzi serios pentru vorbele astea, poate așa te-ai liniștii! Și 100% te-ai liniștii, așa presimt!

| Sonia822 explică (pentru ancaval):

Evident ca pot mai mult, dar cu cineva de nivelul meu, nu-mi pierd timpul discutand baliverne. Mai iesi si tu din casa, mergi sa faci un sport in parc, mergi desculta in nisip, stai 2-3 zile in vluri, sa-ti revii. Nu vezi ca o iei pe aratura cu atata calculator? Astea-s provocari- sa vb nimicuri cu tine? Ia-ti un barbat sa te scuture, daca n-ai ce face

| ancaval a răspuns (pentru Sonia822):

Hmmm. Păi tocmai asta faci, îți pierzi timpul, dar se pare că nu-ți pare rău după el, din moment ce îmi scrii.
O întrebare, sau mai multe: Pe tine te-a scuturat bărbatul? Și ți-a prins bine? Să-l i-au ca pe un sfat? Mă mai gândesc, nu te ascult așa din prima, mai insistă un pic.

| eckblume a răspuns:

Http://admitere.unibuc.ro
Cauta si uita-te pe site-ul fiecarei facultati, sigur au detalii despre admitere.