| andrutzic a întrebat:

Stie cineva ce as putea citii acum in vacanta de Paste? Sunt clasa a 6. Fundita

11 răspunsuri:
| DenisejUSTmE a răspuns:

Secretul multumirii [Pollyana]( I, II, III) de harriet lummis smith.
Quo Vadis de henryk sienkiewicz.
Martorul, Stalpul de foc, Cuore inima de copil, Basme de Petre Ispirescu, La medeleni, D-l Goe, Mandrie si prejudecata, Ciresarii, Singur pe lume, Amintiri din copilarie, O calatorie spre centru Pamantului, Print si cersetor, Legendele olimpului, Tom Sawyer, Huckleberry Fin. Cam atat si sper sa iti placa, dar si sa ai timp de citit.wavehappybig grin:*

| mihaela2808 a răspuns:

Depinde ce iti place Amintiri din copilarie, La medeleni sunt multe carti frumoase.

| Ioana960 a răspuns:

Ei bine ai putea citi steaua sudului de jules verne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Human centiped the bookwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ca să te și distrezi, dar să și faci ceva să-ți fie bine la școală, intră aici http://lecturirecenzate.ro/ și uită-te în partea de jos a paginii la recomandările pentru clasa a VI-a. Succes!

| Euletitia a răspuns:

Iti recomand "Elevul Dima dintr-a saptea"-de Mihail Drumes-, o carte superba, pe care am recitit-o de mai multe ori. Mi-au mai placut mult si "Coliba unchiului Tom"si "Quo Vadis".

| 1000bodies a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot.
La medeleni de Ionel Teodoreanu.
S-ar putea sa le fi citit, dar la asta m-am gandit eu pentru varsta ta.

| 5SOS a răspuns:

Fratii Jderi!winking e foarte frumos.

| KevinAnthony a răspuns:

Şi eu mi-am propus să citesc o carte în această vacanţă de Paşte. M-am gândit la Charles Perrault: Motanul Încălţat. Poţi încerca şi tu dacă doreşti.

| AlexaGabriela a răspuns:

Eu sunt in clasa a-V-a si am citit tot ce ati postat(fara suparare). Uite catava sugestii:
1. Cuore inima de copil.
2. Schite de i. l caragiala
3.Inima rece W Hauff
4. Jules verne [cateva la alegere]
5.Comoara din insula
6.Petre Ispirescu

| Anonomius a răspuns:

Pai poti citi jurnalul unui pusti toate volumele, adica 4 carti, una o termini in maxim 2-3 zile. a aparut inca o carte ca si jurnalul unui pusti numa ca ii vorba despre jurnalul unei fete se numeste insemnarile unei pustoaice.si daca mai ai timp poti citi robinson crusoe