| ariana_5123 a întrebat:

Stie cineva ceva carti (romane)care sa ciprinda si actiune, dragoste aventura. Ceva mai complex.Ms

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Incearca orice carte de Sandra Brown

9 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Idiotul de F.M.Dostoievski...e exact ce-ti trebuie!

| clawss a răspuns:

Moartea lebedei de ion greuceanu

| dynasmile21 a răspuns:

Mihail drumes-scrisoare de dragoste big grin

| alecs871 a răspuns:

"Maitreyi" Mircea Eliade si dupa replica de la romanul de mai sus "Dragostea nu moare" de Maitreyi Devi
Povestea a fost adevarata, si ne povestea profa` de romana, cum ca pe la 50-60 de ani, Mircea Eliade s-a "reintalnit" cu Maitreyi intr-o biblioteca din New York, dar Mircea nu a vrut sa ii vada chipul fiindca stia ca nu va fi frumoasa, cum o stia el in tinerete, si a vrut sa ii ramaie in amintire cum a fost ea in momentul maxim de frumusete, nu cum ar arata la batranete happy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

''bucuria de a trai''
''Adela''.

| leny a răspuns:

"panza de paianjen"de cella serghi.nu stiu daca este exact ce cauti dar e chiar draguta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Morometii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight (amurg)... o fata care se indragosteste de un vampir super frumos. povestea lor e foarte interesanta unde apar la un moment dat varcolaci. sunt mai multe carti sh fiecare carte are filmul ei. sunt scrise de stephanie meyer. intra pe youtube sh scrie twilight iti va da niste secvente de te va lasa cu gura cascata:X:X

| ivonne a răspuns:

Cauti un roman total... Cel mai iubit dintre pamanteni_Marin preda, este un astfel de roman, merita citit.