| Justmeale2345 a întrebat:

Stie cineva cum ma inscriu la liceu? Am citit ceea ce a venit de la minister cu procedurile de inscriere, insa nu am inteles mare lucru. Tin sa mentionez ca vreau sa ma inscriu la un liceu bilingv si am diploma de echivalare a notei.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate liceele din Romania au ca materie obligatorie limba romana si inca 2 limbi straine, la alegere (franceza, engleza, germana si rusa).
Deci, nu-i nevoie sa te inscrii nicaieri in mod special, dar profilul este bine sa-l alegi in functie de profesia pe care vrei sa o practici, cand vei fii mare.