| tunad a întrebat:

Stie cineva cum pot sa invat citirea desenului isometric (mai exact cum pot sa citesc modul de indoire a tevilor reprezentate isometric)sau unde sa caut asa ceva? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Izometriile le găseşti la bibliotecă, asta dacă n-ai vreo carte de desen tehnic pe acasă. Dacă nu-ţi dai seama din schemă că ai de-a face cu o izometrie, vezi că scrie-n planul proiectului, schemă izometrică şi îţi foloseşti imaginaţia, citeşti schema 3d (înălţime/lăţime/lungime), şi ar trebui să-ţi fie uşor să recunoşti unghiurile şi poziţia din teren.

5 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La firma IREM Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte, usor totul se invarte in jurul cubului.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu ar fi cu cititul desenului izometric, ca daca ai putina imaginatie iti poti da seama despre desen, atunci intervine problema cand in desen gasesti doua coturi de 45 unul dupa altul la o distanta mica si acea zona este hasurata, acea zona schimba tot parcursul tevii in continuare, aici poate ne va ajuta cineva.