| Aleeeeee255555 a întrebat:

Stie cineva cum se poate invata engleza, sa comunici mai mult? La scoala e mai multa gramatica si de comunicat...

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice limba se invata astfel, prin a invata vocabular, cele mai populare 3000 de cuvinte si 500 de verbe si conjugarea lor si expunerea la limba, comunici cu nativi sunt servere de discord de exemplu, începi sa scrii, sa citești, sa asculti dupa nivelul tau

| PainTech a răspuns:

Filme, videoclipuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să citeşti texte mai lungi scrise în engleză.
Vizionează filme în engleză cu subtitrare în română şi fii atent la tradusul cuvintelor şi la modul de pronunţie.
Ascultă melodii în engleză iar dacă nu cunoşti un cuvânt din ele, caută apoi să-l traduci cu Google Translate.

| Jokers666 a răspuns:

Pai poti invata engleza din filme, carti, comunicand cu alte persoane sau cu ajutorul aplicatie duolingo ca sigur te va ajuta aplicatia aia o poti gasi pe Magazin Play pe Android