| gaborul12 a întrebat:

Stie cineva daca au intrat alocatiile pe card. Pot sa imi ridic alocatia de la orice posta cu buletinul daca eu am solicitat pe card? Am 18 ani si continui studiile.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este pe card nu ai cum sa o ridici de la posta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alocatiile se platesc intre 10 si 15 ale fiecarei luni, deci luna aceasta nu vei primii nimic, luna viitoare după data de 10 verifica cardul.

| Ionut123987 a răspuns:

Scuză-mă, dar mi se pare o întrebare patetică. Aia la posta primesc cupoanele pentru alocații și banii care sunt pentru tine, pentru ca fiecare leu primit de posta are un destinatar. Atâta timp cât tu ți-ai făcut ca alocația să-ți intre pe card posta nu va mai primi alocația ta.
Și dacă luna asta nu ți-a venit și dacă ai respectat procedurile pentru a dovedi ca tu încă mai ești la școală o sa ți se age luna viitoare de 2 mai mult (doar dacă mai ești la școală mai primești alocație după 18 ani )

| gaborul12 explică (pentru Ionut123987):

Da am 18 ani si inca continui studiile am facut hartie la scoala din luna decembrie. De ce nu mi-a intrat pe ianuarie?

| darrio2007 a răspuns (pentru gaborul12):

Iti vine in februarie.