| xenotomix a întrebat:

Stie cineva daca la Facultatea de drept Al. Ioan Cuza din Iasi,admiterea sa face pe media de pe ani,plus cea de la bac, sau fara?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu se da examen de admitere... vezi pe site la ei ca te lamuresti cel mai repede

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru anul 2014 era valabilă povestea următoare :
"CRITERII DE ADMITERE ÎN ANUL I :
- 50% - test la Limba Română;
- 50% - media examenului de bacalaureat.

Criteriu de departajare pentru medii egale: nota testului la Limba Română" - SURSA :
http://laws.uaic.ro/admitere_licenta.html

Toate cele bune.

| Cameliapantiru a răspuns:

La Facultatea de Drept de la UAIC Iasi media de admitere este 50% nota de la examenul de Bacalaureat si 50% nota la examenul de admitere, care este un test grila, constituit din 50 itemi din fonetica si vocabular(sinonime, antonime, paronime, omonime, pleonasm etc). Pe site-ul facultatii gasesti programa, cerintele examenului si subiectele din anii trecuti. Succes si o seara faina!