| Alin0020 a întrebat:

Stie cineva daca se da admitere la facultatea de administratie si afaceri din cadrul Universitatii din Bucuresti sau se intra pe baza de dosar? Am cautat dar nu am gasit nimic concret.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

In acel pdf cu Metodologie admitere_licenta vorbeste la general, daca ai citit poate ai observat ca mereu vorbeste la plural "facultati" si la un moment dat spune ceva de cei de la Teologie. Universitatea din Bucuresti detine mai multe facultati si ala e un regulament general.

Pentru facultatea la care vrei sa dai tu scrie mai jos (ceea ce ti-am spus si eu).

Facultatea de Administraţie şi Afaceri organizează examen de admitere la următoarele programe de studii universitare de licenţă:
- Administraţie publică;
- Administrarea afacerilor;
- Marketing.
- Business administration

Candidaţii se admit pentru cele patru specializări în baza concursului de dosare, în funcţie de:

Ø Proba 1 - Scrisoare de intenţie (eseu motivaţional – 300 de cuvinte), notat cu calificativul ADMIS/RESPINS;
Pentru programul Business administration – scrisoarea de intenție se va redacta în Engleză.

Ø Proba 2 - Media examenului de bacalaureat (100%).

Sper ca te-am lamurit. Bafta! happy

4 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Intai dai o scrisoare de intentie/eseu motivational care este notata cu calificativul admis sau respis. Daca ai fost admis pe urma te repartizeaza in functie de media obtinuta la BAC.

| Alin0020 explică (pentru Anddreee):

Pai nu inteleg de ce scrie acolo ca se organizeaza examen de admitere.Asta ma deruteaza!

| Anddreee a răspuns (pentru Alin0020):

Imi poti da te rog un link unde scrie asta?

| Anddreee a răspuns (pentru Alin0020):

In acel pdf cu Metodologie admitere_licenta vorbeste la general, daca ai citit poate ai observat ca mereu vorbeste la plural "facultati" si la un moment dat spune ceva de cei de la Teologie. Universitatea din Bucuresti detine mai multe facultati si ala e un regulament general.

Pentru facultatea la care vrei sa dai tu scrie mai jos (ceea ce ti-am spus si eu).

Facultatea de Administraţie şi Afaceri organizează examen de admitere la următoarele programe de studii universitare de licenţă:
- Administraţie publică;
- Administrarea afacerilor;
- Marketing.
- Business administration

Candidaţii se admit pentru cele patru specializări în baza concursului de dosare, în funcţie de:

Ø Proba 1 - Scrisoare de intenţie (eseu motivaţional – 300 de cuvinte), notat cu calificativul ADMIS/RESPINS;
Pentru programul Business administration – scrisoarea de intenție se va redacta în Engleză.

Ø Proba 2 - Media examenului de bacalaureat (100%).

Sper ca te-am lamurit. Bafta! happy