| RalucaBRM a întrebat:

Stie cineva daca seria si numarul de pe diploma sunt aceleasi de pe foaia matricola? Ideea este ca eu mi-am pierdut foaia matricola si am nevoie de serie si numar pentru a le declara pierdute si nu stiu cum sa le aflu.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Seria si numarul actului, numarul si data la care a fost inregistrat in evidentele unitatii de invatamant emitente le poti afla de la secretariatul scolii care ti-a eliberat diploma. Toate unitatile de invatamant au obligatia de a arhiva registrele matricole in baza carora e intocmesc foile matricole.

P.S. Poate-ti va fi de folos daca citesti Cap.IV-intocmirea si eliberarea duplicatelor de pe actele de studii din Regulament:http://www.sfatulmedicului.ro/......amant_3361

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Mergi la secretariatul şcolii şi cere ajutorul acolo. Toate unităţile de învăţământ sunt obligate să arhiveze registrele matricole în baza cărora întocmesc foile matricole.
Succes!