| anutzabnx a întrebat:

Stie cineva EXACT materia din care se da la admitere la Medicina, atat la chimie cat si la biologie? Funda si va rog nu vorbiti aiurea, scrieti doar daca stiti sigur 100%

5 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii de medicina pe care vrei sa o urmezi sau scrie "admitere..." pe google. Intri pe pagina dedicata admiterii in acea facultate si de obicei se gaseste toata bibliografia necesara pentru. examen (adica toate cartile din care se da + caiete de exercitii care se procura din biblioteca univeristatii uneori). Spor!

| CrissRules a răspuns:

Din cate stiu eu la medicina se da doar din biologie, conteaza si chimia dar nu se da examen la chimie. funda?

| MelloNeo a răspuns:

Se da la 2 materii admitere: biologie + chimie/fizica