| Pisicanazdravana a întrebat:

Stie cineva filme si carti cu omuleti? dau fundite!

5 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Jonathan Swift-Calatoriile lui Gulliver. Apoi se poate discuta despre cartile scrise de J.R.R.Tolkien,si anume: Hobbitul,Fratia inelului, Cele doua turnuri si Intoarcerea regelui. Ultimele trei au fost si ecranizate; in legatura cu prima, parca am inteles ca inca n-a aparut filmul pe marele ecran.
Evident, ar fi Alba ca Zapada si cei sapte pitici(atat basmul cat si filmul si desenul animat).
Apoi mai este filmul Leprechaun(au aparut si continuari, nu mai stiu exact cate).De asemenea filmele despre Chucky.

| Dumnezău a răspuns:

Ce intelegi tu prin ''omuleti''? Pitici,chestii,ciudatenii,pigemi,morloci? Ar fi fost mai bine sa dai si un fel de definitie termenului asta.

Nu prea stiu multe filme de genul, dar o carte buna ar fi Calatoriile lui Gulliver, si filmul facut dupa carte e amuzant.

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Iti sugerez colectia de carti a lui Roald Dahl.Fiecare carte cuprinde cate o poveste interesanta despre omuleti iti spun din propria experienta tongue

| Alyku a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=J-wXbyEQ5TM sugerez Gulliver's Travels e o comedie buna plus cum ai cerut omuleti merita vazut eu l-am vazut de cel putin 10 ori

| Vlad_Jr._1996 a răspuns:

Tot caietu' ala? laughing)