| Manea_Danut_1995 a întrebat:

Stie cineva o aplicatie pentru android sa invat limba graca? am incercat duolingo dar ma invata din engleza in greaca. engleza nu stiu. si vreau romana- greaca.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca locuiesti in Grecia, o vei invata acolo unde esti, in cercul in care te invarti, asa am facut si eu.Am facut 2 luni cursuri cu o prof de la comunitatea greaca din Romania pe cand am fost in vizita, apoi direct din patria mama Grecia, nu am mai avut rabdare sa invat dupa carti, aplicatii si altele, direct din tara, asa se invata mai usor si repede, bineinteles daca iti place si limba. Eu am prins-o dupa 7 luni si am locuit in Grecia 5 ani de zile...sunt la stadiul de avansat vorbit si scris

Succes!

| Andrei_Stan_1999 a răspuns:

Limba internationala e engleza.Mai intai invat-o pe ea.

| Manea_Danut_1995 explică (pentru Andrei_Stan_1999):

Stiu, dar am nevoie de greaca. pentru ca aici locuiesc.