| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva prin tara vreun cămin pentru studenti la care primesc elevi de la postliceala sanitară? Nu conteaza orasul, dar as vrea sa fac postliceala si sa stau la cămin pentru studenti si ma relochez oriunde primesc la cămin. Va rog daca stie cineva.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici pentru studenti nu sunt suficiente locuri in camine, multi raman afara, in chirii.
N-ai decat sa cauti 2-3 colege si sa luati impreuna un apartament in chirie, astfel costul va putea fi asemanator.

| Furnicuta000 a răspuns:

In Bucuresti gasesti multe. Dar nu in alea care sunt doar pentru studenti (de ex Regie) ci alea care sunt in principal pentru studenti dar mai primesc si pe altii (de ex caminele de la agronomie sau UTCB). In rest mai sunt camine mixte pentru studenti, elevi, angajati, nu mai stiu exact unde. Sunt si camine private dar mai scumpe