| Anna9 a întrebat:

Stie cineva un program sau site unde poti sa traduci texte din romana in engleza, dar sa le traduca asa cum trebuie? (nu gen google translate ) FUNDA!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GigiMD a răspuns:

La google lucreaza cei mai buni specialisti asaca mai bun ca google translate nu o s agasesti. Incearca in google translate sa traduci propozitii nu fragmente si atunci se primeste.

| PACC a răspuns:

Nu s-a inventat inca sa traduca asa bine. un profesor iti poate traduce perfect, dar un program nu iti va traduce perfect... trebuie sa te chinui pentru a traduce acel text. cuvant cu cuvant va trebui sa il traduci. Si eu imi doresc sa gasesc asa ceva, dar din pacate nu s-a inventat.

| Roua2001 a răspuns:

Vrei sa iti zic eu program?
se numeste dictionar roman - englez englez- roman
Nu te complica cu tot felul de site-uri de traduceri ca au aceleasi arhiva cu google translate
si daca traduci cu dictionaru inveti foarte multe!
daca te-am convins funda daca nu stai in continuare sa iti tina profa(u) de engleza morala sa nu mai traduci pe net