| Feri5 a întrebat:

Stie cineva unde as putea gasi calendarul olimpiadelor scolare pentru anul viitor? Nu se gasesc nicaieri pe net si... as vrea sa le am in evidenta.

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Nu exista, nici macar nu a inceput anul scolar. Daca ministerul le va organiza (cum se intampla in anii trecuti) se va afla destul de tarziu. Daca insa vor fi facute de diverse organizatii / societati (cum au fost olimpiada de informatica, cea de fizica, cea de chimie, cea de matematica anul acesta (nu cred ca au mai fost altele) ) atunci va trebui sa te informezi constant. Asteapta sa inceapa anul scolar, probabil iti vor spune profesorii cand va fi cazul.