| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde as putea gasi cartea : Cartea Anarhistului?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

In romana nu e valabila. In engleza, daca ai valuta, ia de aici.

https://www.libris.ro/......55538.html

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Wr3nch):

Multumesc frumos. Nu stiu sa fi apasat mai repede pe butonu de adauga in cos in ultima perioada

| Wr3nch a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ma bucur ca e de folos raspunsul. Lectura placuta!

9 răspunsuri:
| Bluestar15 a răspuns:

Mai interesant e sa ne gandim cum ar arata o lume anarhica: o jungla in care clanurile mafiote ar controla absolut tot.S-a vazut cam cat de "benefica" e anarhia cand au folosit-o comunistii in revolutia bolsevica (asta era de fapt si scopul anarhiei: sa instaureze haosul in Rusia si apoi sa preia comunistii puterea, ceea ce din pacate s-a si intamplat).