| BlackRose03 a întrebat:

Stiinte sociale sau Filologie(sunt clasa a 8-a si nu ma pot hotari intre cele 2)? De ce?

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Eu as alege stiintele sociale. De acolo, poti deveni agent sau chiar manager de marketing pe retele de socializare. Pe filologie ce faci? Profesor si cam atat. Parerea mea.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Parcă voiai medicină după liceu...

| BlackRose03 explică (pentru sierra1):

Daca nu intru la liceul dorit pe SN trebuie sa aleg intre stiinte sociale si filo, iar dupa liceu as face Dreptul, dar nu ma pot hotari(asta doar primul sem, deoarece intentionez sa ma transfer pe SN daca nu intru din prima.Si daca nu ma pot transfera o sa merg la Drept dupa liceu.Nici asta nu-i o optiunea rea).

| sierra1 a răspuns (pentru BlackRose03):

Media ta este?

| BlackRose03 explică (pentru sierra1):

Media de admitere? 9.15
Dar vreau la Mesota si ultima medie pe SN a fost 9.60, deci nu cred ca intru.Trebuie sa aleg intre stiinte sociale si filo.
Conteaza asta?

| sierra1 a răspuns (pentru BlackRose03):

Tu scrie toate opțiunile pe fișa ce o completați, în ordinea importanței pentru tine

| BlackRose03 explică (pentru sierra1):

Pai la filo sau stiinte sociale sigur intru, dar cum sa le pun in functie de preferinte daca nu stiu care este alegerea cea mai potrivita, deci prin urmare nu ma pot hotari?
Daca nu stiu care este un profil mai bun pentru viitor...
De asta am pus aceasta intrebare.

| sierra1 a răspuns (pentru BlackRose03):

Sigur găsești tu ce e mai bine pentru tine