| anonim_4396 a întrebat:

Stiinte Sociale sau Stiinte ale Naturii? Care profil credeti ca e mai bun?

5 răspunsuri:
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Parerea mea e ca Stiintele naturii sunt cele mai bune[nu ca sunt eu la proflilul asta dar asa e]. Diriga a zis ca, cu acest profil poti ajunge oriunde[si cu mate-info]. Socialele sunt pentru economie, psihologie, stiinte politice chestii deastea.Acolo se face si multa engleza/franceza.La s.n. se face multa fizica ce e drept si e foarte grea dar se axeaza pe mai multe materii: biologie,chimie, fizica, mate, romana, info, T.I.C. etc.
Deci raspuns final: Stiinte ale naturii. happy

| adelina899 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si crede.ma as da orice sa dau timpul inapoi si sa aleg stiinte sociale nu e de mine;-J matematica ma omoara acum depinde de ce`i place fiecaruia

| baifrate a răspuns:

Depinde de tine ce iti place mai mult sa studiezi..eu am urmat in liceu un profil de stiinte sociale..in care se punea foarte mult accentul pe istorie, logica, psihologie, pe cand la stiinte ale naturii din cate stiu faci destul de multa chimie si biologie.happy

| Misshaa a răspuns:

Eu cred ca stiintele sociale sunt mult mai uzuale >in privinta job-ului

| Alice27 a răspuns:

Depinde ce.ti place si ce vrei sa faci in continuare. La stiinte sociale se pune accentul pe istorie, psihologie dar la stiintele naturii se pune accentul pe chimie, biologie si fizica. Sunt doua profiluri total diferite si depinde numai de tine. ^^