| EmaCha a întrebat:

Stiti ce limbi se predau la Colegiul National Elena Cuza, Colegiul National Iulia Hasdeu si Colegiul National Bilingv George Cosbuc la profilul filologie-bilingv engleza (in afara de engleza, desigur!)? Si inca ceva: cei care au urmat/urmeaza cursurile acestor licee, cum este colectivul de elevi? (Ii rog sa raspunda la aceasta intrebare despre colectiv pe elevii cu medii peste 9.50)

Răspuns Câştigător
| smiley751 a răspuns:

In Cosbuc, pentru limba a doua, poti alege intre franceza, germana si spaniola. Iar intr-a 11-a numai cei de la filologie isi aleg si a treia limba straina, dintre cele ramase. Spre exemplu, daca faci germana, iti alegi franceza sau spaniola.

1 răspuns:
| Itstimetosayhello a răspuns:

Buna! daca era vorba de mate-info puteam sa iti zic,dar asa nu,pentru ca nu sunt sigura
e complicat,trebuie sa intrebi pe elevi ai acestor licee si care sa faca aceasta specializare,ca nu are cum sa stie unul de la cosbuc cum e unul din cuza,de exemplu, doar daca cunoaste persoane din cuza, sa zicem,