| cosmin23a a întrebat:

Stiti cumva ce se da luni la romana, la bac, la subiectul 3? Nu ati auzit nici un zvon?

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Sa demonstrati de ce Nichita e cel mai lipsit de testosteron poet aterizat vreodata pe Terra. Si de ce Stanica Ratiu si Iona sunt bosii absoluti ai literaturii romane moderne, respectiv, postbelice.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Anul trecut le-a picat "Luceafarul" de Mita de la Ipotesti, nu? Mie daca-mi cade la anul ceva de Niki sau de Mita, ma ridic deloc respectuos si imi bag jderul in BAC-ul lor. Cu toate cunostintele mele cu tot.

| Dumnezău a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Ai vazut ce subiecte le-a dat la M1 la astia? laughing
Tocmai am venit de la liceu si niste to'arasi de-a 12-a m-au asaltat cu "a fost greu, coitee","nu stiu daca iau 6".

Nlula mea de oligofreni, pai eu, la BAC-ul asta, luam cel putin 8.00. Si abia am terminat a 11-a. Bineinteles, mi-o infigeam adanc in integrata de la ultimul punct, ca nu am facut din alea. Da' in rest, lux!

Cred ca si tu treceai. Sigur treceai! laughing

La pedagogic, tehnologic sau SN nu mai vorbesc. Daca nu ai orz in loc de circumvolutiuni, iei minim 9 la un BAC din ala.

De parca nu era de ajuns ca la romana, alea pe care le-am pregatit eu au luat note astronomice (bineinteles,asta si pentru ca sunt un foarte bun...ahm, pedagog), ca a fost cumplit de usor, acum au scazut si nivelul BAC-ului. Si tot nu trec mai mult de 4/10 la matematica.

Traiasca Remus Pricopie!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Greu...de decis, ca umpleam alea 10-15 randuri in maxim 10 minute. Cred ca LeBron James, desi idiotii de la corectura m-ar fi penalizat, cred, pentru un asa model.

Fac, fac, si pentru banisori, dar si pentru satisfactia ca vad oameni iesind de la mine cu neclaritati care nu mai exista. Le-am vazut. Penale. Adica, na, usoare, cred ca scoteam un 9, 50, poate chiar 10 fara probleme. Dar enervante. Istoria e predata intr-o asa maniera in licee incat te face s-o urasti din rarunchi.

Normal ca iei peste 9, ca dai BAC-ul pentru copii incetiniti de la Filologie. laughing
Nice rhyme ya got there. Nu e un vortex. E prostie pura, cultivata in prima faza de parinti. Astia poarta, inainte de toti, vina. Cand tu nu ai ce ii arata copchilului acasa, detesti cartile incat faci ca trenu' si daca il vezi cu HC Andersen in mana si spargi banii pe trei pachete si alcoale pe zi, sa n-ai pretentii sa-ti ia odrasla BAC-ul, decat in cazuri exceptionale, de "evadare".

O tipa din Iasi de la CNI, profil MI, pe care o stiu a luat 10 pe linie. Cre' ca o vad pe la TV in zilele urmatoare. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Xenya a răspuns:

Nu trebuie sa ascultam ce se spune.
Nu stie nimeni ce o sa se dea.

| adelinna21 a răspuns:

Eu am auzit cvea de dramaturgia si comedia.si in special relatia dintre 2 personaje

| oanii a răspuns:

Multi spun ca va pica Romanu.