| angelinaa a întrebat:

Stiti cumva daca este film facut dupa cartea,, La pradisul femeilor" de emile zola?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnişoară angelinaa, acest " inteligento" din răspunsul matale este un vocativ şi, fiind el plasat undeva pe la mijlocul propoziţiei, se va pune între virgule.
Numele şi prenumele la emile zola se scriu cu majuscule, adică Emile Zola.
Ştiu foarte precis că prin anii 70 a existat un serial franţuzesc, difuzat de tvr. În ultima vreme nu cred că s-a mai realizat ceva nou.

| KenJi a răspuns:

Mai bine ai citi-o

| angelinaa explică:

Am citit-o inteligento
si acum as dori sa vad si ecranizarea