| W0rld a întrebat:

Stiti cumva semnificatia sarbei studentilor? De ce i s-a pus aceasta denumire? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sarba asta e mult mai veche decat studentimea, inseamna ca se numeste asa pentru ca a fost candva preferata studentilor, banuiesc ca a celor din Iasi.

| iTzNaruto a răspuns:

Nu sunt prea expert dar cred pentru culegerea unor note bune si purtare exemplara, daca te referi la clasa a 12-a as zice ca au invatat foarte mult pentru a trece bacul big grin • am 12 ani daca te-a ajutat poti da o fundita =D!