| d33a a întrebat:

Stiti filme in care limba vorbita sa fie engleza din Marea Britanie? (nu engleza americana)

Răspuns Câştigător
| bobo_1770 a răspuns:

Harry Potter1, Herry Potter2, Herry Potter3, Herry Potter4,..., Herry Potter7

5 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Serialul Poirot si filmele englezesti de epoca, gen Pride and Prejudice (ala cu Colin Firth din 1995, cel cu Keira Knightley e prost). V from Vendetta e o mizerie. 4 nunti si o inmormantare e haios. Un serial englezesc misto mai e Midsomer Murders, tot politist, il mai dau pe canalul Hallmark.

| gabrielgypps a răspuns:

V fom vendeta... incerca sa te uiti pe situri de filme si te uiti la cele made in Gb. jurnalul lui briget jones, 4 nonti di o inmormantare, agentul 007, etc idea este ca actorii sa fie british, aca altfel nu faci nimic.

| Mihai03 a răspuns:

O da mister Bean laughing big grin

| Symona91 a răspuns:

My boy, jack; romeo and juliet;

| berrin a răspuns:

Hey... depinde ce gen de filme preferi... dar un film în care se vorbește engleza din Marea Britanie și care mi-a plăcut este :Angus, Thongs and Perfect Snogging (http://2.bp.blogspot.com/......rs-06.jpg)
;;);)