| alinealexandra a întrebat:

Stiti vreo metoda de a va lasa de fumat, una foarte eficienta si simpla ce tine de metodica si de vointa? fara pastile nicorette si plasturi va rog.am oroare de farmacii si pastile

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Parerea mea este ca nu iti trebuie vointa,ci o motivatie.
Cu vointa faci ceva,doar pentru o perioada de timp.
Iar cu motivatia iti spui in gand de foarte multe ori:
-fumatul inbolnaveste,adica face rau la plamani;
-eu nu traiesc pentru fumat etc.
Iar dupa asta,timp de doua luni,nu vei mai gandi la fumat si nici nu vei mai vrea sa o faci.
Atentie,nu trebuie sa te lasi treptat, ci deodata.
Desigur, trebuie sa-ti gasesti ceva nou de facut, ca sa nu stai cu gandul numai la asta.
Asa a mers si la mine 100%. Testat.
Asta numai daca vrei sa o faci, asa nu merge big grin

5 răspunsuri:
| Rossey a răspuns:

Ambitia.Tu trebuie sa te conduci pe tine, nu tigarile.

| Noone4u a răspuns:

Trebuie pur si simplu sa iti doresti cu adevarat :* si sa ai vointa sau de exemplu atunci cand vrei sa fumezi ia o bomboana sau altceva ce stii ca poti inlocui cu tigareawinking mult succes

| Kcristy a răspuns:

Incearca sa manci cipsuri sau bomboane mentolate cand iti vine sa fumezi... un amic de al meu asa s-a lasat bafta da si u o funda tongue

| 00bogdy00 a răspuns:

In primul rand nu stiu cum faci dar sa nu mai vezi pachete si sa te gandesti la tigari trebuie sa te abti, si am auzit ca poti scapa de ele prin mancarea bomboanelor spirtoase din astea verzi sau mentosane poate merge si cu guma de mestecat.