| bugasebi a întrebat:

Stiti vreun site pentru pentru transformarea din metri PATRATI in decametri PATRATI? Sau formula daca nu va suparati.

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

1m = 0, 1 dam. Insa unitatile de suprafata cresc si descresc din suta in suta, deci 1m patrat = 0, 01 dam patrati.

2 răspunsuri:
| rughibem a răspuns:

100dam2=1m2, deci ca să transformi din metri în decametri doar împarți cu 100.

Ex:
1000m=10dam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce formula domnule?laughing)) 1 m = 0.1 dam sau 10m = 1 dam, adica un metru e de 10 ori mai putin, imparti metrii la 10, auzi, formula