| ScortSyndicate90 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam ciudata dar ce se intampla daca repornesti calculatorul de mai multe ori chiar 20 de ori consecutiv?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt diferite moduri de repornire posibile ale PC-urilor:

Daca repornesti la intervale foarte scurte (sub 1-2 secunde) dupa intreruperea curentului (socuri de curent), atunci se poate defecta electronica.

Daca repornesti prin resetare (fortat) inaintea stabilizarii (incarcarii) inregului sistem de software, atunci se poate defecta sistemul de fisiere si in cosecinta sa nu functioneze anumite ptograme sau chiar intregul sistem.

Daca se face pornire si oprire normala (prin meniu), atunci nu ar trebui sa se intample nici o problema.

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Nu ar trebui sa se intample nimic special.