| SERIALS a întrebat:

Studiaza cineva peste hotare? Care sunt costurile pentru pregatirea setului de acte (traducerea si legalizarea diplomelor de studiu, de bac, etc)? Care este procesul? Cam cat dureaza si care sunt costurile?

Va explic situatia mea. Am facut liceul in Republica Moldova, deci am diploma de bac moldoveneasca. Dupa am facut facultatea in Romania, deci am diploma de licenta romaneasca. Dar as vrea sa continui studiile in Italia si e necesar sa pregatesc toate actele din timp.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai cumva si cetatenie romana?
Daca nu, va trebuii sa aplici si sa obtii viza de studii in Italia, pentru ca Republica Moldova nu este in Uniunea Europeana si tu nu poti profita de avantajele tarilor din Uniunea europeana.

| SERIALS explică (pentru Violleta2022):

Am cetatenie romana.