| LanguageMaster a întrebat:

Subiectele de titularizare la profesori se dau din materie de liceu sau de facultate?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mai complicat. Se dau subiecte de liceu in care trebuie sa aplici cunistintele din facultate. Adica ti se da, de exemplu, la romana, sa faci un eseu despre un subiect din materia de liceu sau de gimnaziu, dar folosind notiuni invatate la facultate, sau sa faci analiza unui text si apoi sa faci un plan de lucrare de control dupa testul respectiv (ce le-ai da elevilor la un test, cum ai nota subiectele, cum ai face baremul)