| amalia_7976 a întrebat:

Sunt 27 de tari in u. e. dar care sunt acestea? Romania, Germania, Italia, Spania, Franta, Grecia,?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.europeana.ro/dosare/tarile%20membre%20ue.htm
Pa, pa.

| elena a răspuns:

Austria, Belgia, Bulgaria, Cipru, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Malta, Marea Britanie, Olanda, Polonia, Portugalia, Republica Ceha, Romania, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria.

| Bianca3108 a răspuns:

Tarile din u.e. sunt: Austria,Belgia, Bulgaria,Cipru,Danemarca,Estonia,Finlanda,Franta,Germania,Grecia,Irlanda,Italia,Letonia,Lituania,Luxemburg,Malta,Polonia,Portugalia,Regatul Unit,Cehia,Romania,Slovacia,Slovenia,Spania,Suedia,Olanda,Ungaria.

Iar statele care candideaza sunt: FRIM***,Croatia,Islanda, Muntenegru, Turcia si Albania.

Sper ca te-am ajutat! Bye-bye! :*

| justE a răspuns:

Austria
Belgia
Bulgaria
Cipru
Republica Cehă
Danemarca
Estonia
Finlanda
Germania
Grecia
Ungaria
Irlanda
Italia
Letonia
Luxemburg
Malta
Ţările de Jos
Polonia
Portugalia
România
Slovacia
Slovenia
Spania
Suedia
Regatul Unit