| Diaconescu_Andrei_2000 a întrebat:

Sunt a 8-a si am dat simularea la Romana Luni. Din neatentie la compunere am pus Titlu chiar daca nu scria nimic sa pui in cerinte...
M-am chinuit mult la simularea saiau 9.5+, si am auzit de la unii de a 9-a ca ti se anuleaza compunerea (adica -16p sad ) pentru ca e semn.
E adevarat? Mi se scade ceva?
Raspundeti daca aveti experienta nu la doar pentru funda pls.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai făcut bine că i-ai dat un titlu!
Daca ai respectat regulile de elaborare a unei compuneri, reguli de punctuație și ortografie, în special numărul de rânduri, nu ți se scade nimic. De obicei, compunerea trebuie să aibă titlu!
http://imgur.com/a/DcmCe

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, simularea nu e asa serioasa. Alta data nu mai pune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La compunere sau la argumentare? Din câte știu eu, fiecare compunere, eseu, lucrare, poezie, poveste, trebuie neapărat să aibă un titlu, așa că nu ai de ce să-ți faci griji. Dacă la argumentare ai scris,, Argumentare text,, x'' de z", nu are ceva, iar la compunere nici nu mai spun, trebuie neapărat un titlu.

| gandurisiopinii a răspuns:

Trebuie să pui un titlu chiar dacă nu ți se cere. Dacă nu l-ai fi pus, ți s-ar fi scăzut puncte, deci ai procedat bine.

| GTudor1999 a răspuns:

Nu cred ca e posibil sa iti anuleze lucrarea din asa ceva. Daca stai si te gândești ca e doar o simulare si nu cred ca ii pasa vreunui profesor destul de mult incat sa anuleze din asa ceva. Decat chill, nici la bac nu cred ca ar anula din asa ceva