| Andreeaaaaaaaaa a întrebat:

Sunt ciudata... am o intrebare: Exista fantome, extraterestri, varcolaci, vampiri? Nu cred decat in extraterestri dar vreau sa aflu parerea voastrawinking

58 răspunsuri:
| Elenaaa23 a răspuns:

Eu nu credeam in chestiile astea pana sa mi se intample, si parca nici acum nu imi vine sa cred. Si eu sunt nelamurita in legatura cu subiectul "Fantoma". Este diferenta intre fantoma si spirit. Cam vaga, dar totusi este. Spiritele sunt sufletele oamenilor trecuti in nefiinta, iar fantomele se spune ca sunt doar produsul imaginatiei noastre debordante(halucinatiile). Dar daca ma intrebi pe mine nu vad cum am putea sa ne dam seama( in cazul in care exista asa ceva) daca e spirit sau fantoma. Oricum eu spun ca orice poveste si legenda are un sambure de adevar, ca altfel nu s-ar mai vorbii de ele, nu? Cum sunt alea cu vampiri si varcolaci. Nu spun ca exista asa ceva, dar totusi poate intr-un trecut indepartat a existat, sau s-a intamplat ceva care sa ii faca pe oamenii sa aduca vorba despre astfel de creaturi in carti si istorisiri. Ca oricat de nestiutori erau oamenii pe atunci, nu puteau sa se uite la un lup si sa spuna varcolac.
Iar despre extraterestri nu stiu ce sa zic. Pe o parte cred ca am fi ipocriti sa credem ca noi suntem singurele fiinte din univers, dar pe de alta parte ne vine cam greu sa ne gandim la alte fiinte cu cap mare si ochi bulbucati sa zic si care sunt mai inteligente ca noi. (bine ca poate nu arata asa daca exista dar zic si eu tongue )
Sincer cred ca nu vom stii niciodata adevarul adevarat.
xoxo

| Fiction a răspuns:

In fantome, spirite cred.De extraterestrii..nu stiu, poate exista, insa nimeni nu stie sigur.

| Zerg a răspuns:

Hmm...
1. Fantome : ce sa zic, cred in existenta lor. Pornind de la o intrebare banala, poti sta sa te gandesti ore. Exista viata dupa moarte? Bun, dupa ce mor este aproape imposibil sa nu mai fiu, ce se va intampla cu mine, cu cel care scrie acum la tastatura. Voi vedea negru? Dar daca vad, totusi exist...Pentru mine este clar ca exista si o alta lume, nu chiar paralela, o lume a spiritelor etc. Deci pentru mine, exista.
2. Fiind un cunoscator al Universului, pot spune cateva lucruri. Universul nu este chiar infinit (infinit este pentru oameni), dar are niste dimensiuni uriase. In acest spatiu enorm, exista o multime de superroiuri de galaxii. Toata lumea stie cate stele sunt intr-o galaxie...Dar nu toate stelele au sisteme planetare. Se estimeaza ca 50% din stele au cel putin o planeta, daca nu sistem planetar. Cam 10% din planetele care orbiteaza in jurul unei stele este la distanta optima fata de acea stea. Dar, numai 5% din planetele care sunt la distanta optima fata de stea pot avea conditii (apa lichida, oxigen, etc), si mai putine planete gazduiesc viata superioara. Oamenii de stiinta au estimat ca exista aproximativ 900 de civilizatii in Calea Lactee. Deci, extraterestrii EXISTA!
3.Cea mai interesanta categorie. Varcolacii. Intrebare : Ce sunt varcolacii? Peste 95% din oameni : Niste creaturi salbatice care se transforma din oameni in bestii cand e luna plina. In meniul lor intra oamenii, ca doar sunt fiinte satanice. De ce lumea crede asta? Pentru ca a vazut filmul reintoarcerea varcolacului 3 pe acasa Tv si varcolacul era satana-n picioare. Oameni buni, u sunt fan Twilight ( chiar urasc filmul acela) Varcolacii nu va mananca. Cu toate ca exista si o afectiune, care afecteaza creierul, si persoana respectiva se crede varcolac, dar nu este...pot spune ca sunt si eu varcolac. In primul rand probabil 75 % din cei care citesc asta nu vor crede. Universul varcolacilor nu prea este legat de luna. Te poti transforma si ziua, cand vrei. Cum arata varcolacii? 95% din oameni : Bestii mari, jumatate om, jumatate lup. Gresit. Acela este un hibrid. Se poate obtine dupa foarte mult timp, si necesita mult antrenament. Oameni buni, ati vazut lupi? Un varcolac este ca un lup, mai mare (trebuie tinut cont de faptul ca in univers nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma) Deci daca am 100 de kg. Cand ma voi transforma, voi avea tot 100 de kg.(Este un exemplu, nu sunt asa de gras!). Lumea ce zice acum : nu cred pana nu vad! Asa ziceam si eu, dar uite ca am reusit si fara sa vad poze etc. Va rog sa nu imi cereti muscaturi, etc. Acelea sunt filme. Si, sa stiti ca nu oricine se poate transforma. Ma credeti nebun? Tineti-va parerea.
4. Aici ma cam indoiesc de existenta vampirilor...Cu toate ca exisa si aici o afectiune rara, care afecteaza din nou creierasul si persoanele care sufera, se cred vampiri. Aici nu prea vrea sa comentez, ca inca nu am stat sa studiez prea bine vampirii.
Toate cele bune!

| Enachescu_Roxana_1997 a răspuns (pentru Zerg):

Hey Zerg big grin...foarte interesant articolul tau..pe bune.
1 la mana, nu esti ciudat [-x, multi oameni sunt fascinati de vampiri, varcolaci si tot felulchatterbox...
Sti multe chestii despre varcolaci si asta ma face sa te intreb de undethinking ...chiar as vrea sa-mi spuithinking

| Zerg a răspuns (pentru Enachescu_Roxana_1997):

Sa fiu sincer nu sunt fascinat de vampirei, varcolaci si bla bla.
Acele informatii despre varcolaci le-am invatat din experientele altora si chiar si pe propria piele. (Daca stau acum sa iti zic toata povestea, mi-ar lua cam mult timp).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca extraterestrii chiar exista. Adica gandeste-te cat de nesfarsit este universul, nu crezi ca exista posibilitatea ca noi sa nu fim singuri? In legatura cu varcolaci si vampiri astea sunt facaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bni7s3Y95kA

Serviciile de informatii, alaturi de diverse grupuri care ar conduce lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia în trecutul, prezentul si, mai ales, viitorul omenirii. Aceasta este o ipoteza des invocata de catre adeptii teoriei conspiratiei.
Teoria presupuselor colaborari secrete intre guvernul SUA si extraterestrii a fost sustinuta, mai ales in anii 80, si de catre Milton William (Bill) Cooper, subofiter in Air Force. El afirma ca in perioada 1970-1973, pe cand lucra pentru comandamentul flotei militare din Pacific, a avut acces la doua materiale: Raportul nr.13 al proiectului Grudge/Blue Book si un rezumat privind operatiunea „Majority" – care ar fi fost legata de un grup oficial ultrasecret MJ-12, pentru gestionarea relatiilor cu extraterestrii). In „Raportul 13" s-ar fi gasit date privind prabusiri de OZN-uri, cadavre recuperate, extraterestri vii, fotografii, rapiri, analize ale OZN-urilor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnologie in schimbul oamenilor

Conform declaratiilor lui Cooper, ar exista trei rase de extraterestri cu care americanii ar fi in contact. Declaratiile lui se alatura surselor cotate a fi "cu credibilitate indoielnica", care au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii: Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor), "Conformatorii" (fiinte vii "bazate" pe siliciu), si "Micii Cenusii" (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli, umanoizi mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).

Bill English, ofiter de contrainformatii in cadrul „Beretelor Verzi", afirma si el ca a vazut Raportul 13, un material de 624 pagini, realizat aparent in 1953 si "adus la zi" in 1969. Cooper si English sustin ca in 1964, la baza Holloman, s-a incheiat o intelegere prin care extraterestrii promisesera un aport de tehnologie, in schimbul permisiunii de "a rapi" oameni in vederea unor experiente. In virtutea aceleiasi intelegeri, guvernul american urma sa construiasca un numar de baze subterane in care sa fie gazduiti extraterestrii, impreuna cu navele lor, si unde sa aiba loc schimburile de informatii tehnologice.

Marelui public nu trebuia sa i se divulge nimic despre toate acestea. Cooper afirma ca in 1972, extraterestrii se aflau deja in cinci baze subterane ale armatei din SUA: New Mexico, Nevada, Utah, Colorado, Dulce (New Mexico). Guvernul ar mai fi realizat, in acelasi scop, zeci de orasele subterane, amplasate la mare adancime sub pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutanti sau hibrizi

Aviatorul John Lear declara, în anii 80, ca detine informatii ca guvernul SUA "a vândut rasa umana unor extraterestri care ne vor raul". Lear, fiu al unui faimos inventator si constructor de avioane, a zburat cu peste 160 de tipuri de avioane, a participat la mai multe misiuni CIA, a doborât de repetate ori recorduri de viteza si era singurul pilot din lume care detinea toate tipurile de certificate de zbor eliberate de Federal Aviation Administration. El sustinea ca în laboratoarele subpamantene multietajate de la Dulce, din nordul statului New Mexico, dar si în alte baze, se afla mii de extraterestri, care efectueaza experimente sinistre pe oameni si pe animale, între care "crearea unor mutanti sau hibrizi între fiinte umane si extraterestre". Tot acolo ar trai conform lui Lear, un mare numar de specialisti pamanteni, "închisi probabil pentru totdeauna" (conform spuselor aviatorului, în 1979, la baza Dulce ar fi izbucnit chiar o revolta, inabusita in sange).

Conform declaratiilor aviatorului, între 1979 si 1983, grupul MJ-12 a început sa regrete colaborarea cu extraterestrii, dar era prea tarziu. Rapirile erau mult mai numeroase decat se convenise, în schimb tehnologiile primite erau simple surogate, foarte departe de performantele vehiculelor si ale armelor de care dispuneau rasele din Univers. În consecinta, guvernantii ar fi luat decizia realizarii unor arme defensive, prin care pamântenii sa poata distruge navele venite din Cosmos. Acesta ar fi fost adevaratul mobil al programului Initiativa de Aparare Strategica „Razboiul Stelelor" ("interfata" programului fiind apararea contra rachetelor nucleare sovietice). Conform blogurilor si forumurilor adeptilor teoriei conspiratiei, în ultimii 50 de ani ar fi existat peste 300 de întâlniri cu caracter confidential între extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

| Flaviucu a răspuns:

Probabil nici cei de la N.A.S.A nu sunt siguri daca exista asemenea specii.

Răspuns utilizator avertizat
| danimotenel a răspuns:

Nu exista omuleti verzi, nici vampiri nici varcolaci.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Eu cred in fantome.despre celelalte nu am ce sa-ti zic..eu noaptea simt prezente ciudate in camera(uneori). noaptea se mai aud zgomote etc...acum fiecare cu parerea lui!

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru DianaIsHere123):

Mda am aflat de le profa de religie ca n-ar exista fantome, doar demoni ce misca lucruri happy

| JustMe6378962 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe profa de religie? Ea sigur iti va da un raspuns negativ. Sau, poate ca vrei neaparat sa o iti dea un raspuns coleguta ta reusita de banca...Dar poate nu ai incredere in ea. Oricum eu cred ca sigur nu exista varcolaci sau vampiri, doar in cazul in care ai intalnit vreounul, pentru extraterestri va trebui sa astepti sa se intoarca un anume robotel trimis pe Marte acum 4 luni, iar pentru fantome, ce sa spun? Poate. Funda?

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru JustMe6378962):

Cred in extraterestri!

| JustMe6378962 a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Bravo! Tine-o tot asa! Oare unde o sa ajungi cu asta?

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru JustMe6378962):

Pentru cultura mea generala

| GrimReapper a răspuns:

Spiritele exista.S extraterestrii.Nu suntem singuri in univers.Ce suntem noi? Egocentristi?

| AstroAlex59 a răspuns:

Poate au existat in preistorie sau antichitate dar acum nu prea cred, spiritele esiste sub forma de energie electomegnetica concentrata denumita si chi, extrateresti existe sigur atat si spiritele dupa parerea meawinkingExtraterstrii sigur exista pentru ca Universul este infinit si e imposibil sa ne aflam doar noi, sigur mai exista si alte civilizatii supeioare nouawinking Funda?

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru AstroAlex59):

Hmm... asta am spus si despre extraterestri la o alta intrebare laughing

| ღHinataღ a răspuns (pentru AstroAlex59):

Bravo! de acord cu tine~!

| NorishorPhufos a răspuns:

Fantome exista, sunt sigura de asta fiindca am avut si experiente cu fantomele. Extraterestri exista, am vazut o nava spatiala pe cer, deci sunt convinsa si de asta, cu toate ca sunt mai multe probe. De varcolaci nu stiu, iar in legatura cu vampirii nu exista, insa au exista in trecut; nu erau exact asa ca in filme, erau pur si simplu niste persoane (moarte daca imi aduc bine aminte din ceea ce am invatat) care se hraneau cu sangele omului. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru NorishorPhufos):

Scuze ca intreb ce experiente ai avut cu fantomele?

| NorishorPhufos a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Poi eu practic am trait intre ele. Strabunica mea care a murit acum 5 ani ne vizita din cand in cand, se facea auzita si mamei mele, s-a facut vazuta si in prezenta mea si a bunicii mele. Iar dupa fazele astea fratele meu care a murit statea cu mine in casa, imi facea semne ca e langa mine (de ex. imi aprindea tv si telecomanda era in pat iar eu la calculator) asta de atatea ori pana nu spuneam eu ca stiu ca e cu mine.

| MarrieMarie a răspuns:

Sincer nu cred insa despre extraterestrii nu stiu ce sa zic...pe-o parte cred ca sunt reali pe alta parte nu cred... poate ti se pare ciudat dar eu cred ca exista si fantome.Pentru ca am vazut pe AXN daca te uiti la vanatorii de fantome nu cred in totalitate dar ceva ceva tot se intampla. Funda?

| dragon88denis a răspuns:

Extraterestri cred ca exista daca noi existam de ce sa nu se-fi dezvoltat finte si pe alte planete? Varcolaci si vampiri nu prea cred. Fantome posibil.
Fii o minte deschisa.

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Fantome da există

| Trebla a răspuns:

Este imposibil ca in tot universul acesta sa nu existe inca o forma de viata. Vârsta Universului, uriașă, precum și numărul enorm de sisteme stelare sugerează că dacă Pământul ar fi un model de corpuri cerești cu viață general valabil, atunci viața extraterestră ar trebui să fie întâlnită în Univers destul de des.Stelele sunt prea fierbinți pentru a adăposti fenomene de viață. Dar din cauză că numai galaxia noastră conține probabil miliarde de planete, oamenii de știință presupun că viața extraterestră există. La ora actuală (2011) se cunosc deja concret peste 500 de exoplanete, dar toate acestea sunt prea îndepărtate de Pământ și de aceea prea greu de cercetat în privința existenței unor forme de viață.
Condiții minime ale existenței vieții pe o planetă extraterestră sunt:
energie (prezentă de exemplu prin fenomenele relativ calde de pe Enceladus),
molecule conținând carbon (substanțe organice),
apă.
Multe din planetele deja descoperite sau bănuite orbitează în jurul unui sistem solar binar sau multiplu; în aceste cazuri traiectoriile lor sunt curbe geometrice foarte complicate, care se apropie și se depărtează de Sorii respectivi în mod amplu. De aceea pe aceste planete există variații mari de temperatură, care practic exclud existența vieții. Altfel spus, o condiție suplimentară este ca planeta respectivă să se rotească în jurul unei singure stele centrale (așa cum este cazul și cu Pământul în jurul Soarelui).
În interiorul sistemului nostru solar se cunosc mai multe corpuri cerești care îndeplinesc condițiile minime necesare pentru apariția vieții:
Enceladus - satelit al planetei Saturn
Marte
Europa - satelit al planetei Jupiter.
Titan - satelit al planetei Saturn[4][5][6]
La 26 noiembrie 2011 agenția spațială americană NASA a lansat spre Marte misiunea spațială Mars Science Laboratory (MSL), care are drept scop principal să cerceteze amănunțit dacă acolo există sau a existat viață.
De exemplu piramidele din egipt au fost construite atat de perfect, incat nici astazi cu toata aparatura performanta nu s-ar putea construi o astfel de piramida.Atunci când a fost construită, Marea Piramidă avea 145, 75 m înălțime. De-a lungul timpului, a mai pierdut 9 m din vârf. Era acoperită cu piatră șlefuită (o parte se mai vede în vârful piramidei lui Khefren). Unghiul sub care e construită este de 54 de grade și 54 de minute. Fiecare parte a ei este orientată atent spre unul din punctele cardinale locale, adică nord, sud, est și vest. Perimetrul orizontal al fiecărei secțiuni în piramidă descrie un pătrat. Cea mai mare eroare între lungimile laterale este, uimitor, mai mică de 0, 1%.
Ia de exemplu piramida lui Keops(Khufu). Herodot a spus că piramida a fost construită în 20 de ani, adică 7300 zile, (Khufu a domnit circa 23 ani) astfel, toate cele 2521000 blocuri de piatră de peste 2 tone fiecare au fost urcate pe piramidă în acest timp. Asta înseamnă că, dacă s-a lucrat tot anul în fiecare zi pe întreaga durată de 20 ani, atunci, în medie au fost adăugate 345, 4 blocuri de piatră pe zi. Dacă s-a lucrat 8 ore pe zi, atunci s-au adăugat 43, 2 blocuri de piatră pe oră, adică aproape 1 piatră de peste 2 tone pe minut. Dacă s-a lucrat 24 ore pe zi, ceea ce e mai puțin probabil, atunci s-au adăugat în medie 14, 4 pietre pe oră. Pietrele însă au trebuit tăiate în forma pe care o au, și aduse la fața locului, unele de la câteva sute de kilometri distanță. În încăperea regelui au fost folosite mai multe pietre de până la 80 tone fiecare, și probabil nu a fost ușor pentru egipteni să le ridice până în inima piramidei la 50 metri peste sol. Majoritatea pietrelor au însă în jur de 2500 kilograme, așa că dacă s-au înghesuit 20 de persoane în jurul pietrei care are în medie 127cm x 127cm x 71cm [1], și fiecare a ridicat 125 kilograme, atunci cele 20 persoane cărând 125 kilograme fiecare au trebuit să urce treptele de 71cm înălțime pentru a urca piatra pe piramidă. Deși în Egipt sunt peste 60 piramide, doar cele 3 piramide de la Gizeh sunt construite cu pietre așa mari.

| stefi26 a răspuns:

Faza cu extrateresti.da varcolaci?
imediat auzim ca mai exista si dulceata de prune posedata

| Em40 a răspuns:

Nu e asa cum sunt prezentati in filme vampirii...dar exista o anumita boala, hemofilie, care da fotofobie, tegumente palide iar acele persoane pe vremuri trebuiau sa bea singe pentru a supravietui....acum exista tratament specific.
O teorie spune ca presupusele fatome care vin pe pamant, nu au venit de fapt pe pamant ci pur si simplu nu au mai reusit sa plece ( perioada de tranzitie) in care se duc in lumea cealalta, fie ea Rai, Iad, Walhala, Eden sau ce o fi. Aceas teorie spune ca sufletul acelor persoane este tinut aici din cauza unor probleme nerezolvate si tot teoria spune ca fantomele ar fi entitati bune sau rele. Fantoma este in general un termen care defineste sufletul unui om ramas in lumea noastra.

| AlexandruGabriel a răspuns:

Da! Sa stii ca exista! Tin un varcolac in beci, un vampir in dulap, in noptiera cateva fantome inghesuite...De extraterestri nu stiu ce sa zic. Mama se ocupa cu din astea... Tine cativa legati in pod la tara!

| ViPerXDs a răspuns:

Pai vreau sa-ti spun ca sunt ciudat dar si destept si teoria mea esta asta:extraterestriiersul este nelimitat si este imposibil sa nu existe:vampirii:pe vremurii vampirii au existat teorie sigura etc si de curand sa descoperit un cadavreu cu o piatra in gura asa se inmormatau vampirii:varcolacii nu exista:si fantomele ele sunt cele mai cautate fenomene si sa-ti zic cv ele sunt doar un spirit a cuiva decedat depinde de starea lui de deces daca a murit suparat se va razbuna pe cei care calca unde au ele. atat p.s[daca credem intr-un dumnezeu care nu il vedem dc sa nu existe si fantome sau extraterestrii]

| spacewalker a răspuns:

Daca tu consideri ca suntem singuri in acest Univers(milioane de planete), e parerea ta. Eu zic sa te mai documentezi inainte de a zice ca nu crezi(http://www.youtube.com/watch?v=o5WCmbqREDU) si ma rog acest videoclip poate nu e real, dar gandeste-te ca la cate planete sunt in Univers e imposibil sa fim doar noi. Cauta si aliens in Egypt sa vezi ca ei au desenat pe piramidele lor niste obiecte care par a fi OZN-uri, deci inseamna ca ei ne viziteaza din trecut si ca au o tehnologie mult mai vasta si mai performanta decat a noastra, deci sunt si mai inteligenti asa ca nu ar trebui sa ne fie frica de "invazie" daca era sa ne invadeze o faceau demult, dar vor sa ne cerceteze. De fantome&vampiri parerea mea e ca unul care crede asa ceva are nevoie de un control la pshiatru;)

| DrAg0SLykoz a răspuns:

Cum puteti spune ca nu exista extraterestri si fantome?frustrated(in varcolaci si vampiri nu cred nici eu, dar extraterestri si fantome exista)MAI UITATIVA FRATILOR LA TV SAU YOUTUBE

| DrAg0SLykoz a răspuns:

laughingNam avut nici una....si sper sa nu am x_X

| RunaRapp a răspuns:

Eu cred ca exista! happy

| ioana8383 a răspuns:

Fantome exista am vazut cu ochii mei, extraterestrii exista pentru ca papa odata a spus ca cuvernul tine secrete foarte mari legate de extraterestri, vampiri cred ca au existat pentru ca au fost gasite trupuri de ale lor insa varcolaci nu prea cred ca au existat poate au fost niste descendenti ai lupilor sau asa ceva
crezi ce vrei! eu sunt catolica si sunt sigura ca fantomele exista.mam obisnuit cu ele.

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru ioana8383):

Cum ai vazut fantome? straight face

| ioana8383 a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Tiam spus.mam obisnuit chiar daca pare ciudat.

| AlexRAC a răspuns:

Extraterestrii :)) culmea ce face o camera de luat vederi, mod nocturn si un costum foarte bun :)))
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iPIC5ABplg0

| anonim2832004 a răspuns:

Din tot ce ai spus doar extraterestriii exista!

| claudia6 a răspuns:

Buna Andreea..nu exista, sunt doar in imaginatie si filme de groaza. daca ar exista am face cunostinta cu ei tongue pup

| violet6harmon a răspuns:

Sincer exista fantome ( puteti sa ma faceti nebuna ), dar eu am vz, extraterestri s-a dat la TV ca s-a descoperit un extraterestru...nu prea cred in extraterestri, varcolaci nu exista si vampiri nu exista o colega de la scoala...mama ei are un coafor si un domn se tot duce pe acolo si sunt prieteni buni, iar denisa ( asa o cheama pe colega mea ) a spus ca i-a facut odata o poza cu mama ei si a iesit cu ochii rosii ( a facut poza cu telefonul ) si cu pielea foarte alba, dar eu nu stiu daca exista presupun ca daca existau stiam deja fiindca sunt foarte multi oamenii care se dau drept vanatori de vampiri etc.