| izuca333 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am auzit in ultimul timp de subiecte la examenele nationale la sesiunea speciala.Puteti sa-mi spuneti si mie ce sunt cu ele? S-au dat examenele la sesiunea speciala,daca da,in ce data(si la romana si la mate)? Pentru ce sunt aceste examene speciale? Sunt mai grele, mai usoare sau la fel ca si examenele obisnuite de evaluare nationala? in fine... sper sa raspundeti cat mai repede si explicit...dau funda celui mai clar si amanuntit raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Si eu dau evaluare in acest an...Sesiunea speciala de evaluare nationala 2012 este destinata elevilor din clasa a VIII-a participanti la loturile nationale de pregatire pentru olimpiadele si concursurile internationale.
Din punct de vedere al gradului de dificultate, eu nu consider ca ar fi mai grele subiectele... poti sa faci comparatii dintre genul acesta de subiecte si cele nationale.
La romana: http://nicolaeiorga.files.wordpress.com/......eciala.pdf

La mate:http://www.mateinfo.ro/examene-matematica-gimnaziu

Bafta:*

| izuca333 explică (pentru anonim_4396):

Ce medie ai avut in clasele 5-8?

| anonim_4396 a răspuns (pentru izuca333):

Iti trimit un mesaj pe privat, OK?

| anonim_4396 a răspuns (pentru izuca333):

Vad ca nu merge sa iti trimit msg...in fine, eu am 9.82 si ca prima optiune am Colegiul National Bilingv George Cosbuc pe filooo:3

| izuca333 explică (pentru anonim_4396):

Hei...eu 9.81...bv.eu nu am dat testul la bilingv

| anonim_4396 a răspuns (pentru izuca333):

Hey daca vrei sa imi lasi un mesaj cu id-ul tau tongue

6 răspunsuri:
| Andreyus13 a răspuns:

Sesiune speciala este pentru olimpici sau corijenti pe vara olimpici le dau mai inainte iar corijenti in sesiunea din toamna