| karrry9999 a întrebat:

Sunt clasa a VI-a si vreau si eu recomandri ce sa citesc! ( Nu imi plac romanele de dragoste si/sau razboi) Deocamdata profesoara de romana mi-a spus sa citesc "Viata la tara" de Duiliu Zamfirescu; "Mara" de Ioan Slavici si "Lorelei" de Ionel Teodoreanu . Nu vreau sa imi raspundeti cu sunt destule sau chestii din astea etc . Dati-va zu parerea si spune-ti ce v-a placut si imi recomandati dau funda .Merci

3 răspunsuri:
| Elena1994 a răspuns:

Viata la tara chiar merita citita! Poti sa citesti si Ciresarii!happy

| karrry9999 explică:

Am citit ciresarii

| d0pex a răspuns:

Mara Este Extrem De frumoasa am citit-o si iti recomand happy Si viata la tara happy