| YoEnd a întrebat:

Sunt clasa a x-a si am ramas corigent la romana, ma poate ajuta cineva cu niste teste de corigenta sau recomandari la ceva ce as putea invata?

Răspuns Câştigător
| rolynight a răspuns:

Realism, romantism,"Baltagul","Ion". operele pe care le-ai facut in clasa, sa stii trasaturi(romanul mitic, romanul realist, romanul subiectiv), sa faci un eseu argumentativ, un comenteriu. Uita-te prin caiet sau intreaba-ti profesoara.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista teste de corijenta!
Subiectele de la examenul de corijenta este facut de o echipa de profesori, care aleg subiectele din toata materia anul respectiv.
Recomand sa inveti absolut toata materia, ca sa nu pici pe subiecte pe care nu le-ai invatat si sa ramai repetent de data asta.

| FaraNume1245 a răspuns:

Recomand să înveți la limba și literatura română.

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

O tai cu drujba pe profa de romana si o arunci in ocean.