| ella1515 a întrebat:

Sunt clasa a9a si vreau sa ma transfer la un alt liceu ca nu mai vreau la acesta care sunt acum. Cum se face transferul?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Trebuie sa dai un test de diferenta, daca e cazul in care vrei de la real la uman (sau invers), daca treci si te lasa directorul scolii de la care vrei sa te muti sa pleci si sa te accepte directorul scolii la care vrei sa intri. Conteaza si media generala: si anume, mai mare sau egala decat a ultimului intrat in clasa respectiva. Sper ca te-am ajutat.

| PinkY a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/dirigintele tau despre asta. Te va indruma el cu privire la ce trebuie sa faci pentru a te putea transfera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te bine daca vrei sa te transferi cu adevarat.si eu m-am transferat sa-mi pare rau. iar trec prin procesul ala de acomodare.noi colegi, mai tampiti mai ok.noi profesori, cu care nu m-am obisnuit [ mod de predare, note etc. ] gandeste-te bine.pentru ca, daca doamne fereste patesti ca mine.sa incepi sa vezi toate partile bune ale fostului liceu si sa nu mai poti sa le vezi pe cele rele. e groaznic.