| GulubuntzBudulush a întrebat:

Sunt copil de treispe anisori. Puteti sa-mi spuneti drepturile si indatoriile copiilor pentru fiecare ani. Sunt curios si mi-ar placea cam toate nu foarte mari sa stiti.

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Dreptul copilului,, care se neglijeaza si e destul de important este aceela de asi lua singur decizia.De ex:ce sport sa practici, ce sa faca cu bani lui, ce sa faca cu timpul lui liber. Evident ca un sfat nu strica dar sa ramana decizia lor.
Dreptul la educatie, la un camin curat.
Si singura indatorie ar fi sa-i asculte pe parinti, atata timp cat cerintele lor sunt normale.