| andreib3 a întrebat:

Sunt elev in clasa a Xii-a si am avut in clasele IX-XII media generala 10, 00, insa nu am beneficiat niciodata de bursa de studiu/scoala.Ce burse as putea sa accesez.Precizez ca am si un premiu special si o mentiune le o olimpiada nationala

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se pare ca, in Ro, bursele pentru elevi sunt de natura sociala ( rezultate la invatatura+situatie materiala precara)--- singurele burse care nu asociaza meritul cu situatia materiala sunt cele acordate olimpicilor internationali de catre Ministerul Educatiei. Consiliile locale, Fundatii, ONG-uri acorda burse pentru elevi asociind meritul cu situatia materiala precara. Fa o cautare pe net si ai confirmarea celor spuse mai sus.

| andreib3 explică (pentru alessia5158):

Asta am gasit deja!laughing Credeam ca mai e o portita de scaparebig grin