| carinaV24 a întrebat:

Sunt fata si iau in calcul sa dau la academia de politie si am o intrebare pentru cei ce au dat examenul medical. Mi-a zis cineva ca pe baieti la examenul medical i-a pus sa se dezbrace complet (inclusiv chilotii), iar ca din ce stie fetele raman la chiloti, dar le pune sa isi dea jos sutienul pentru a vedea daca au tatuaje. Si am inteles ca sunt mai multi candidati examinati in acelasi timp si se dezbraca toti unul langa altul si sunt examinati.

E adevarat acest lucru, ca trebuie sa intru cu alte 2-3 fete la medical si sa imi dau inclusiv sutienul jos? Cu ce ii ajuta pe examinatori daca imi vad sanii goi?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, este adevarat. Daca vei fi admisă, vei avea dormitor comun si oricum te vei dezbrăca.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, ca doar nu va face separat consultul, iar pe viior daca intri la academie trebuie sa stii ca vei fii obligata sa stai acolo in camin, mergand acasa numai in permisie.
Dormitaorele sunt comune si este pat langa pat cu alte 10 sau 20 de fete in camera, cu dusuri comune, unde nu exista perdele samd.
Poate nu stii inca, dar ti s ecere si analizele medicale cu control ginecologic!
In Armata si politie nu se fac favoruri, nu sunt camere personale si nici tratamente speciale pentru nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa din cauza raspunsurilor misoginilor si nesimtitilor de mai sus, ca nu se simt si ei barbati pana nu jignesc femeile.
Li se targe de la un cuc mic in pantaloni ori sunt impotenti, ca altfel nu ar avea atata ura pe fete si femei.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca vrei sau nu vrei, esti obligata sa respecti regulamnetul Academiei, nefiind vorba doar de examinarea medicala, ci de traiul zilnic in camin, alaturi de alte 20-30 de fete, dezbaracandu-te in dormitorul comun si imbracandu-te in fata lor, totul in 30-60 de secunde sau asa cum cere regulamentul, unde nu ai timp sa faci fite, s-a te bagi sub pat sau sa fugi la wc sa te schimbi, fiindca acolo toate fetele fac acelasi lucru, militareste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se uită după malformații, boli de piele, orice ar putea constitui un handicap fizic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu doar pentru tatuaje e acea examinare, se uită după malformații sau boli care ți-ar putea afecta performantele fizice.
Majoritatea medicilor iau câte un candidat pe rând și îl consultă singur, dar mai sunt și care se grăbesc și iau 4-5 simultan.
Dar dacă tu nu ești împăcată cu tine însuți, nu ai ce căuta în uniformă. De frustrați nu e nevoie.

| blackann a răspuns:

Violetta, de unde stii tu ca nu a luat in calcul examenul ginecologic? Care-i problema ta, femeie,? te bagi peste tot doar ca sa te iei de oameni!

| blackann a răspuns:

Ba anonim...Violetta habar n-are, se baga mereu in seama aiurea... parca nu stii deja, forumul asta e viata ei. laughing)

| Andrei0003 a răspuns (pentru blackann):

Duduia aia nu e cu toate țiglele, cred că așa caută ea să se hrănească ea cu atenția unor străini de pe net, altfel nu-mi explic. laughing

| Andrei0003 a răspuns (pentru Andrei0003):

Fără al doilea,, ea".

| blackann a răspuns (pentru Andrei0003):

E vai de ea, mi-a dat block acum ceva timp, dar verifica mereu raspunsurile mele si isi editeaza comentariile dupa. rolling on the floor Ea se da femeie de succes, pai oamenii de succes abia au timp sa bea apa, ea e non stop aici. rolling on the floor

| Andrei0003 a răspuns (pentru Andrei0003):

Eu uneori mă gândesc dacă chiar e o persoană reală sau doar trollează, că nu are cum să fie cineva așa. Adică prostia e scuzabilă, dar când se combină cu aroganța deja devine periculos.

| Andrei0003 a răspuns (pentru blackann):

Și crezi că mie nu mi-a dat block doar pentru că i-am zis frumos că greșește în legătură cu ceva? Am stat să-i scriu rânduri și rânduri cu argumente pentru nimic. Cred că nici de o săptămână nu eram pe TPU și deja mi se părea ceva ciudat la Mama Omida asta a tot cunoscătoare rolling on the floor

| blackann a răspuns (pentru Andrei0003):

Pai si eu sunt de vreo 2-3 sapt max si deja din prima sapt m-a blocat fraiera. E PESTE TOT SI E DEGEABA!

| iulia0514 a răspuns:

Da e adevărat! Dar stai liniștită ca o sa te obișnuiești cu timpul o sa fiți mai multe fete și dacă vei fi admisa o sa treci repede peste rușine ca în dormitor nu o sa ai intimitate ca o sa fiți repartizate câte 4-5 fete și o sa aveți baie comuna la fel ca la armata!

| IceRope a răspuns:

Dacă nu îți dai seama cu ce îi ajută (e o chestie elementară, care ține de logică) ești numa' bună de făcut milițian. Vai de steaua noastră dacă reușești să devii milițian. laughing

| just4ubr2015 a răspuns:

Cea mai mare prostie academia sa fii sclavul lor pe viata sa te sune la 2 noaptea ca ai alarma sa ai parte de toti nebunii pe strada si de toti drogatii mai bine muncesti 8 ore normal ca salariu e la fel nu mai e militia ca inainte si vei iesi la pensie la 60 ani daca o mai apuci