| alice9464 a întrebat:

Sunt foarte nehotarata in alegerea facultatii. Daca sunteti studenti la medicina sau la drept, va rog sa ma ajutati! As dori sa stiu in ce consta admiterea la fiecare, ce carti imi recomandati pentru examenul de admitere! FUNDA

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM din ce localitate? =))
Sau vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Vezi, spre exemplu, detaliile de la linkul :
http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2015

http://www.drept.unibuc.ro/......s21-ro.htm

Toate cele bune.

| Xpressurself a răspuns:

Nu facultatea trebuie sa o alegi. tu trebuie sa alegi conform cu ce iti place sa faci zilnic, conform calitatilor pe care le ai si nu pe baza unor vise.
de aceea o manichiurista este mai fericita de mii de ori decat orce medic sau avocat, pentru ca face ce stie si ce-i place. In plus are parte de mii de prietene si povesteste cu ele toata ziua.
asadar ce stii tu sa faci? ce te face sa te simti bine?
doar dupa aceea te gandesti sa faci o facultate.