| Mihai211096 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 la liceu profil mate info si inca nu am reusit sa invat asabine informatica. Acum am trecut la vectori simatrici si imi e si mai greu. Imi poate spune cineva o metoda buna de a le intelege si invata?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca lucrati cu C. Oricum,nu vei invata foarte mult din scoala, cel mai bine este sa fii auto-didact, iar sursele(incredebil de multe) gasite pe internet iti vor fi mai mult decat suficient pentru a invata atat baza cat si un nivel avansat.

P.S:Daca iti este greu cu C atunci lucreaza putin cu python pentru a te familiariza macar cu un limbaj de programare, in acest caz scripting, acesta fiind usor de invatat.

http://docs.python.org/3.2/
http://www.cplusplus.com/reference

| Mihai211096 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca as vrea sa inteleg mai bine ce ne da profesoaara ca sa iau bacu'. Lucram in c da. Problema mea e ca nu inteleg de exemplu avem un vector cu n elemnte sa se ordoneze elementele. Pana acum i-am pricepeam ce si ce acum e o ceata totala. Sti cumva vreo carte ceva care sa am ajute?