| Kaaatyyy a întrebat:

Sunt in clasa a 6-a si trebuie sa aleg o carte thinking Aveti idei? Am citit destul de mult pana acum si vreau sa mai citesc i carte interesanta.Nu conteaza cat de lunga ebig grin

Răspuns Câştigător
| FunDa a răspuns:

Pai.Karl May (In anzii cordilieri,Winnetou are mai multe carti dar e superba,comoara din lacul de argint,BANDITUL DIN LLANO ESTACADO, Urmasii lui Winnetou, WINNETOU IN VALEA MORTII)mi se par destul de faine.eu le-am citit sunt faine! sper sa-ti placa :*

10 răspunsuri:
| MeGustaaa a răspuns:

Fantoma din canterwile

| gaby_1815 a răspuns:

Mandrie si prejudecaata:d

| 112garcea a răspuns:

Cartea baietilor cum sa supravietuiesti oriunde si oricand

| anamariagabi a răspuns:

Poi depinde de ce iti place(aventura, horor etc). Nu stiu ce sa zic poti sa iti iei Eragon de Cristhoper Paolini (parca asa se scrie) e primul volum din trilogia Mostenirea am citit-o acum ceva timp, avand in vedere ca esti in clasa a 6 a nu stiu ce alt ceva sa iti recomand

| anamariagabi a răspuns:

Sau incearca Memoriile unei gheise

| Evolution a răspuns:

Daca ai spune cam ce cărţi ai citit... încercă harap alb sau dumbrava minunată sau prâslea cel voinic şi merele de aur laughing nu prea ştiu... zi şi tu cam ce gen să fie şi cam ce ai citit.

| xButterflyxX a răspuns:

Uite. astea sunt de a 6a happy
Grigore Alexandrescu „Fabule"
I.L. Caragiale „Momente şi schiţe"
Petre Dulfu „Poveştile lui Păcală"
Barbu Delavrancea „Nuvele"
Calistrat Hogaş „Pe drumuri de munte"
Ion Pillat „Pe Argeş în sus", „Satul meu", „Poeme într-un vers", „Balcic", „Florica"
George Topârceanu „Balade vesele şi triste"
Ionel Teodoreanu „Uliţa copilăriei"
Mihail Sadoveanu „Ţara de dincolo de negură"
Mircea Sântimbreanu „Recreaţia mare

| VivaRoZ a răspuns:

Eu nu stiu ce gen de carti iti plac tie,daca sunt pentru scoala sau nu...dar mie imi plac cartile din seria TWILIGHT, colectia COCKTAIL, GOOSEBUMINS...

| NoNameGee a răspuns:

Carte de ce gen?

| deeadeyutza1 a răspuns:

Julvern