| 13DoXy13 a întrebat:

Sunt in clasa a 6-a si vreau sa citesc o carte de aventura... dar nu stiu ce!
Ce carte imi recomandati sa citesc?

Răspuns Câştigător
| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Harry potter,colt alb, micul print, cartea jungleisi cei trei muschetari.

12 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Poţi încerca "Cei trei muschetari" de Alexandre Dumas

| ZEU93 a răspuns:

Singur pe lume

| ralucaralu a răspuns:

Iti recomand din toata inima seria Harry Potter(cele 7 volume). Nici nu ma gandeam sa citesc asa ceva cand eram de varsta ta, acum, in clasa a9a a trebuit sa citesc pentru scoala primul volum si m-am indrgostit de cartile astea.Nu sunt singura in situatia asta, majoritatea colegelor mele au iubit seria Harry Potter si am fost triste cand am terminat-o. Nu prea citeam, dar dupa Harry Potter de J.K.Rowling am inceput sa ador cititul. De asemenea poti sa citesti Twilight.Bafta!

| măcheamăăăî a răspuns:

Robinson Crusoe.

| iulia972 a răspuns:

Pai daniel defoe robinson crusoe sau jack london colt alb parera mea funda?

| Mao a răspuns:

De Jules Verne (oricare) sau de Alexandre Dumas (tot oricare).

| CoKu a răspuns:

Harry Potter si talismanele mortii.

| sassy2000 a răspuns:

Toate cartile de Jules Verne. Sunt cele mai potrivite pentru varsta ta. Si sunt foooaaarte interesante!

| MaditsSaaa a răspuns:

Carti de Jules Vernewinking
Sunt interesantehappy

| Tropkilla a răspuns:

LEgendele olimpului,inconjurul lumii,lecturile copilariilor, padurea spanzuratilor, aventurile lui tom sower.comoara de paul miclau, ingeri maculati de maria luiza cristescu
.

| Nicu_9539 a răspuns:

Daca ai auzit de ``Sex ora la viteza cu fernando`` glm. doamne fereste tu gandesti? in viata mea nu am vazut copil sa citeasca

| bogdy9696 a răspuns:

Harry potter.