| Bianca327 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si vreau sa ma decid la ce profil vreau sa merg. Imi place foarte mult romana si am timp sa invat la ea. Insa imi place la fel de mult si istoria,geografia,civica,dar nu am timp sa invat la ele. Invat extrem de mult la biologie,fizica si chimie, dar din pacate nu ma descurc la matematica. Nu stiu la ce profil sa dau...ma gandeam la stiinte ale naturii sau stiinte sociale, dar nu pot sa aleg.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Alegi in functie de ce vrei sa faci in viata. Ai putea merge pe ideea de stiinte sociale sau drept. Pentru drept ai putea merge pe filologie /engleza pentru ca iti trebuie cultura si papagal.
Sau pe medicina, cu biologie/fizica/chimie.