| Losnams a întrebat:

Sunt in clasa a 9a si vreau sa ma transfer din sem2 la celalalt liceu din oraș tot pe acelasi profil. Oare se poate din sem2?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer, daca media ta de admitere a fost cel putin egala cu a ultimului intrat la profilul si liceul respectiv. Ca se va aproba sau nu depinde de CA al liceului de transfer.

| Denisa0954 a răspuns:

Se poate daca in clasa in care vei merge mai sunt locuri disponibile si daca media de pe semestrul 1 este cel putin egala cu ultima medie din clasa respectivă

| Anonima1239 a răspuns:

Bună da se poate!
Ai putea să încerci să vorbești cu directorul liceului

| Anonima1239 a răspuns:

Bună da se poate
Ai putea să încerci să vorbești cu directorul liceului

| Anonymous5555829 a răspuns:

Prima data trebuie sa mergi la directorul liceului unde vrei sa te muti sa vezi daca are locuri si ce formalitati trebuie indeplinite. daca totul e ok in vacanta parintii tai vor merge sa depuna cerere de transfer si apoi mai depinde si de diferentele de profil. e posibil sa trebuiasca sa dai o diferenta (un test) dar pana atunci mergi la directorul acelui liceu