| almaz a întrebat:

Sunt interesat intr-o școala (din București) de limba engleză pentru un adolescent cl 10. Sunt tentat ce cursuri in grupulețe, unde interacționează toți cursanții între ei, și durează câteva săptămâni cursul. Va rog ceva recomandări din experiență.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva decat la gradinita, unde sunt grupulete cu copii acre discuta intre ei in engleza.
La liceu, se invata in limba romana, engleza fiind doar o a doua limba, ca obiect de studiu.