| Seby88 a întrebat:

Sunt la liceu in clasa a 9 profilul filologie.La ce facultati as putea opta mai departe? Este adevarat ca de la profilul mate-info poti merge la orice facultate?

Răspuns Câştigător
| ACTH a răspuns:

Nu are legatura profilul cu ce facultate vrei sa faci.
De fapt, afirmatia de mai sus e o bazaconie. Evident ca are legatura, din moment ce ai facut spre exemplu, mate-info, probabil ca vei opta sa faci politehnica, dar nu este obligatoriu. Poti face medicina, dreptul, absolut orice facultate doresti. Indiferent de profil, facultatea ti-o alegi tu.

1 răspuns:
| Atfas a răspuns:

Poti opta la orice facultate nu conteaza ce profil ai facut in liceu.