| flytothemoon a întrebat:

Sunt pe filologie-intensiv chineza. Daca pana acum nu s-a dat bac la chineza, este posibil sa dau avand in vedere ca e primul an la liceu si pana intr a 12 a se pot schimba multe? Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Figaro69 a răspuns:

Nu vei da bac ul la chineza, cum cei de la filologie cu intensiv engleza nu dau bacul la limba engleza, decat competentele, probabil vei avea doar probele de competenta, nimic mai mult. happy

| flytothemoon explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! happy

| p0pandr3 a răspuns:

Ni hao! Nu se schimba! Stai linistita!

| JustARandomN00b a răspuns:

Este adevarat ca pana peste 3-4 ani se pot schimba multe, dar nu cred ca se va face o schimbare asa brusca.Dar asta nu depinde de liceu, iti recomand sa ceri parerea unui profesor, in special cel/cea de chineza si sa vezi, deoareca faptul ca esti pe intensiv, poate schimba asta.