| dancosti69bos a întrebat:

Sunt pe profil economic si nu-mi iese media la un modul mai mare de 6, este adevarat ca raman repetent cu 5?

Răspuns Câştigător
| cehos69 a răspuns:

La liceele tehnice/tehnologice la materia de profil sau practica e minim 6 ca sa treci clasa.

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Fa-i si tu un proiect/referat ceva, refa-ti caietul, la liceele astea, te trece clasa daca te prezinti frumos la practica, aia e baza.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu am auzit de repetent cu 5, de la 4 in jos e repetent de cand ma stiu.

| mi25 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Si tu gresesti.
1. Ca sa treci clasa iti trebuie cel putin 5, nu peste 4.
2. Nu ramai repetent daca nu ai nota de trecere la o materie, ci corigent. Doar daca nu iei corigenta ramai repetent.
3. Daca la materiile de profil nu ai media 6, la unele liceee trebuie sa treci la alt profil.

| cehos69 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

La liceele tehnice/tehnologice la materia de profil sau practica e minim 6 ca sa treci clasa.