| OnlyDga a întrebat:

Sunt profil uman si nu stiu la ce sa dau bac ul. Am de ales intre filozofie, psihologie, sociologie, logica si geografie la alegere si nu stiu care. De priceput nu pot sa zic ca sunt diferente mari, la un obiect sau la altul. Vreau doar sa aleg ala care e mai usor de invatat. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca iti permiti sa faci pregatire iti recomand la logica. Vreo 3 luni maxim inainte de bac iti ajung. Daca gasesti o profa calumea care stie sa explice si iti dai interesu e cel mai usor bac pentru ca n-ai de tocit nimic, trebuie doar sa intelegi cum se fac exercitiile alea si sa lucrezi si sa fii atent.

| RoCkKiD a răspuns:

Logica e cea mai usoara dar complet nefolositaore. Daca nu s-a schimbat nimic in ultimii ani (si nu cred), toat amateria incape in 5 pagini.

| sierra1 a răspuns:

Cât de ușor sau greu de învățat e ceva, asta depinde de la individ la individ. Unora le place ceva, altora altceva. Decide-te ce-ți place sau dacă își va fi de folos pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți și la economie, apropo.
la geografie e cel mai ușor.

| Felissa13Eden a răspuns:

Sociologia e cea mai usoara.Conceptele nu trebuie invatate ca papagalul, poti sa scrii definitiile de la tine daca au acelasi inteles, si grilele sunt foarte usoare.Iti trebuie putina deductie logica ca sa iei peste 9.50.
happy

| Unindividn0rmal a răspuns:

Salut! Sora mea e la uman si zice ca la logica este cel mai usor si bine. Si eu cred ca la logica e mai usor. O zi buna!

| MihailB a răspuns:

Salut! Multi prieteni au dat la logica pentru ca este cel mai usor. De ce? Pentru ca ai de invatat foarte putin si nu iti trebuie mult timp ca sa le inveti, nu pierzi timp cu a 3-a materie, te poti concentra mai mult pe celelalte 2. Personal, nu am vazut note mai mici de sub 8 la logica. Deci un 8 il iei lejer si daca te gandesti la pregatire, 5 sedinte sunt suficiente. Multa bafta la bac happy.